פתרונות למניעת החלקה

נפילה בעקבות החלקה היא בין גורמי הפגיעה השכיחים ביותר בימינו. ההחלקה יכולה להתרחש בכל משטח שהוא ובכל מקום שהוא: במבני ציבור, בבית, במקום העבודה, ברחוב ועוד. ישנם אמנם אזורים הנחשבים ל"מועדים לפורענות", כמו אזורים שבהם ישנם משטחים רטובים לדוגמה. יחד עם זאת, כפי שציינו, אין מקום החסין לחלוטין מפני החלקות.

לאור זאת, פותחו במהלך הזמן מוצרים שונים המהווים פתרונות למניעת החלקה. ישנו מגוון רחב של מוצרים המיועדים למניעת החלקה, והם נבדלים אלו מאלה בין היתר בעיקרון הפעולה שלהם, בייעוד הספציפי שלהם, בחומרי הגלם שלהם ובאופן היישום שלהם.

פתרונות למניעת החלקה

 

אופן הפעולה של פתרונות למניעת החלקה ונפילות

בגדול עיקרון הפעולה של פתרונות למניעת נפילות מבוסס על הגדלה של מקדם החיכוך. מקדם החיכוך הוא מונח מתחום הפיזיקה, המתאר את היחס שבין שני כוחות: כוח החיכוך (הפועל בין שני גופים) והכוח המצמיד את שני הגופים זה לזה. זאת כיוון שככל שמקדם החיכוך גבוה יותר, כך גם כוח החיכוך גדול יותר בהתאם. גודל מקדם החיכוך מושפע בין היתר מסוג החומרים שמהם עשויים הגופים. אי לכך, כדי להקטין את כוח החיכוך, נשתמש בחומרים שמקטינים את מקדם החיכוך, כמו חומרי סיכה כאלו ואחרים. לעומת זאת כדי למנוע החלקות, נרצה להגדיל את כוח החיכוך ולכן נשתמש דווקא בחומרים שונים שמגדילים את מקדם החיכוך.

כך לדוגמה ניתן לראות פסים למניעת החלקה המודבקים בגרמי מדרגות, שמטרתם לשפר את האחיזה של הנעל במדרגה ולמנוע החלקה. דוגמה טובה נוספת לטכניקה שנועדה להגדיל את מקדם החיכוך, ניתן למצוא בכבישים מקורצפים. כאשר מקרצפים את הכביש, מגדילים את כוח החיכוך הנוצר בין כלי הרכב למשטח הנסיעה וכך מונעים החלקה של רכבים.

מוצרים למניעת החלקה מבית 3M

חברת ליוגב משווקת מגוון רחב של פתרונות למניעת החלקה, מבית חברת 3M. להלן פירוט קצר על מספר מוצרים מובילים בתחום זה:

  • סרט למניעת החלקה צהוב 3M 630 – סרט צהוב למניעת החלקה, המאופיין בדבק אגרסיבי ובצבע בולט וחזק, המסייע להבלטת מכשולים. סרט זה מסופק בגלילים של 18 מטר וברוחב של 2-1 אינץ'.
  • סרט למניעת החלקה עדין 3M 220 – סרט בעל מקדם חיכוך גבוה, למניעת החלקה לרגליים יחפות. המרקם של סרט זה הוא עדין וגמיש יחסית, הסרט עצמו לבן ושקוף למחצה והוא מאופיין בדבק אגרסיבי.
  • סרט למניעת החלקה שקוף  3M 620– סרט למניעת החלקה בעל דבק עוצמתי במיוחד, המתאים ליישום בתנאי פנים וחוץ. מדובר בסרט נוח מאוד לשימוש, המאופיין במינרל אגרסיבי להגברת מקדם החיכוך. מומלץ ליישם דבק זה בלחיצה באמצעות גלגלות לחיצה ידנית.
  • סרט למניעת החלקה שחור 3M 610 – סרט זה נחשב כיום למוצר הפופולארי ביותר בעולם בקטגוריית סרטי ה-Safety-Walk. הוא עמיד באופן מיוחד לתנאי חוץ ולשחיקה, הדבק שלו אגרסיבי ולפיכך הוא מתאים להדבקה על משטחים חלקים, מדרגות או כל אזור שבו עוברים הולכי רגל עם נעליים רטובות. סרט זה מסופק בגלילים באורך של 18.2 מטר וברוחב של 50.8 מ"מ.

 

נכתב על ידי נקודה שיווק באינטרנט

המוצר התווסף בהצלחה להזמנה

*שים לב: הגדלת הכמויות עשוייה להוזיל מחיר ליחידה.

ההזמנה אינה מחייבת עד אישורה,

נציגנו יחזרו אלייך בהקרדם לאחר שליחת ההזמנה.