מדריך לדבקים לשימוש ביתי

חומרי דבק מלווים אותנו פחות או יותר משחר האנושות. למעשה בדרום אפריקה נמצאו שרידים של גרזנים מלפני 70 אלף שנה שהודבקו עם דבק קדום המבוסס על שרף של עצים. בעידן המודרני ישנו מגוון רחב ביותר של דבקים ביתיים, הנבדלים אלו מאלה בין היתר לפי מנגנון ההתקשות (דבקים תרמופלסטיים, דבקים עם ממס, דבקים רגישי לחץ וכיו"ב), מהירות הייבוש, הייעוד, רמת החומציות, רמת הצמיגות ועוד. המבחר המסנוור לא אחת מקשה על הבחירה בדבק הנכון. השימוש בדבק הלא מתאים יכול לגרום לאיכות הדבקה נמוכה ואף לגרום לנזק במקרים מסוימים.

במאמר שלפניכם נפרט על דבקים לשימוש ביתי וכן נזכיר מספר סוגים המשווקים על ידי חברת ליוגב. כל הדבקים לשימוש ביתי שמשווקת חברת ליוגב, הם מתוצרת חברת 3M, אחת מהיצרניות הגדולות, החשובות והמובילות בעולם.

דבקים לשימוש ביתי

 

סוגים שונים של דבקים לשימוש ביתי

    • דבק פלסטי – דבק זה מיוצר מפולימר סינטטי בעל מרקם צמיגי ומשמש בעיקר להדבקה של עץ ונייר. הואיל ודבק זה אינו רעיל וכיוון שניתן לנקות אותו בקלות באמצעות מים, השימוש בו נפוץ מאוד בקרב ילדים קטנים.

 

    • דבק חם – דבק הנמכר בצורה של מקל מוצק אך גמיש, המיושם באמצעות אקדח דבק המחמם את המקל ומתיך אותו. כאשר הדבק מותך, הוא רך, דביק ואף נוזלי ולאחר שהוא מתקרר, הוא חוזר להיות מוצק.

 

    • דבק אפוקסי – אפוקסי הוא חומר נוזלי, המתקשה כשהוא בא במגע עם זרז או חומר מקשה. דבקי אפוקסי לשימוש ביתי מגיעים לרוב כשהם נתונים במזרק בעל שני קנים. בזמן ההזרקה מתערבבים שני החומרים ומתחילה ריאקציה כימית, במהלכה הדבק מתקשה. מבין כל סוגי הדבקים הנמצאים כיום בשימוש, דבק אפוקסי הוא בעל העמידות הגבוהה ביותר לטמפרטורות גבוהות ולחומרים כימיים. הואיל וההתקשות שלו תלויה בזרז בלבד ולא באוויר או בלחץ, ניתן ליישם אותו גם מתחת למים.

 

  • דבק מגע – משפחה שלמה של דבקים המבוססים על ממסים המתאדים לאחר מריחת הדבק. הממסים משמשים בדבקים אלה כנשאים של חומרי דבק (רזינים). אי לכך, לאחר שהם מתנדפים לאוויר, נשארים על המשטחים חומרי הדבק בלבד וניתן להצמיד את המשטחים לצורך הדבקתם זה לזה. בדרך כלל דבק מגע הוא חומר דליק וזאת כיוון שהוא מבוסס על ממס דליק כמו בנזין או אצטון. יחד עם זאת ישנם גם סוגים שונים של דבק מגע שאינם דליקים, המבוססים על מים למשל.

 

דבקים לשימוש ביתי מתוצרת 3M:

דבק 3M 18093

דבק אפוקסי איכותי ביותר, המיועד עבור הדבקה של משטחים רטובים. זהו דבק לשימוש ביתי שגם מספק עוצמת הדבקה תעשייתית. דבק זה מתייבש מעל ומתחת למים ומגיע לעוצמתו המקסימלית תוך שלוש עד ארבע שעות מרגע ההדבקה. הדבק מגיע במזרק כפול, המזריק באופן אוטומטי את שני האלמנטים ביחס הנכון.

דבק נוזלי 3M AD114

דבק איכותי מסוג ציאנואקרילט, המסופק במארז המכיל ארבע שפופרות בנות 0.5 גרם האחת. חלוקת הדבק לארבע שפופרות מאפשרת לשמור על טיב המוצר ולמנוע התייבשות. דבק זה מתאים להדבקה מהירה של מוצרים שונים לרבות בד, עור, מתכות, גומי ורוב סוגי החומרים הפלסטיים. הוא מצריך יישום על צד אחד בלבד והצמדה של 15–10 שניות לכל היותר.

דבק UV לזכוכיות 3M 18051

דבק לזכוכית לשימוש חיצוני, המסוגל לתקן ולשחזר סדקים בזכוכית שניזוקה. הדבק ניתן ליישום על זכוכית צבעונית בהירה וכן משמש להדבקה של מתכת לזכוכית. הדבק מתייבש בזמן חשיפה לקרני UV ועמיד לחלוטין בפני טמפרטורות של 65-4 מעלות צלזיוס.

 

נכתב על ידי נקודה. קידום אתרים בגוגל

 

 

המוצר התווסף בהצלחה להזמנה

*שים לב: הגדלת הכמויות עשוייה להוזיל מחיר ליחידה.

ההזמנה אינה מחייבת עד אישורה,

נציגנו יחזרו אלייך בהקרדם לאחר שליחת ההזמנה.