דבקים ידידותיים לסביבה

עד לעשורים האחרונים, המודעות לנושאים סביבתיים לא הטרידה במיוחד את היצרנים הגדולים בעולם. למרבה השמחה, נכון להיום הודות לחקיקה סביבתית ולשינויים רבים שהתחוללו בנושא זה, המודעות לחשיבות ההגנה על כדור הארץ נמצאת בשיאה ונראה כי היא עתידה רק להתפתח ולהתרחב. אחת מהתעשיות שבהן ניתן לראות שינויים מבורכים אלה היא תעשיית הדבקים: אם בעבר התכונות האידיאליות לדבקים היו יעילות לאורך זמן, עמידות בתנאים שונים וחוזק בלבד, הרי שהיום נוספה לתכונות אלה תכונה חשובה נוספת והכוונה היא כמובן לידידותיות לסביבה.


דבק ידידותי לסביבה


מה הופך דבק לידידותי לסביבה?

כדי שדבק יוגדר כ"ידידותי לסביבה" ויהיה זה דבק לפרקטים, דבק לאריחים, תרסיס דבק או דבק חם, עליו לעמוד במספר קריטריונים המוגדרים בתקנים הירוקים המתייחסים לחומרי גלם דביקים. כך לדוגמה כאשר בוחנים האם דבק מסוים ידידותי לסביבה, יש לבדוק האם הוא מכיל תרכובות אורגניות נדיפות (VOC – Volatile Organic Compounds) ובאיזו כמות.
 
חומרים אורגניים נדיפים מהווים קבוצה גדולה ומגוונת ביותר של חומרים אורגניים בעלי לחץ אדים גבוה בטמפרטורת החדר (טמפרטורת רתיחה נמוכה) ובשל כך הם מתנדפים בקלות לאוויר. בחומרים אלו נעשה שימוש נרחב בין היתר בתעשיית הצבע, בתעשיית הדלקים, במוצרי קוסמטיקה ובחומרי בנייה לא מעטים, כמו גם בתעשיית הדבק. מדובר במזהמים בעלי השפעות בריאותיות רבות, המשתנות בהתאם למשך החשיפה לחומר ולסוג הספציפי של התרכובת.
 
בין היתר החשיפה לתרכובות אורגניות נדיפות יכולה לגרום לכאבי ראש, גירוי באף ובעיניים, בחילות, פגיעה כבדית, פגיעה בצמחיה ובבעלי חיים וישנן אף תרכובות אורגניות נדיפות הידועות כמסרטנות. כמו כן כאשר בוחנים האם הדבק ידידותי לסביבה או לא, יש לנתח את תהליך הייצור שלו ולבדוק האם במהלך הייצור של הדבק נפלטו חומרים שאינם ידידותיים לסביבה, להעריך את כמות הפסולת הנוצרת בתהליך הייצור ובנוסף לבחון את תהליכי האריזה של המוצר, את תהליכי השינוע שלו ועוד.


דבקים ידידותיים לסביבה מבית "ליוגב"

בין הדבקים הידידותיים לסביבה של חברת "3M", המופיעים בקטלוג של חברת "ליוגב", ניתן למצוא למשל שני סוגים איכותיים במיוחד של דבק מגע על בסיס מים: "דבק מגע על בסיס מים 3M NF30 ודבק מגע על בסיס מים 3M 1000NF. שני הסוגים הנ"ל נטולי ריח ומיוצרים מפולימרים סינטטיים מסיסים או פולימרים טבעיים, עמידים לחום וללחות ומתאימים להדבקה של מגוון חומרים, לרבות חומרים פלסטיים, עץ טבעי ומעובד, מתכות ועוד.
 
כחברה מובילה בתחומי השירות והייעוץ לענפי התעשייה, חברת "ליוגב" מקפידה לעמוד תמיד בחזית הטכנולוגיה ולהישאר שנה אחר שנה עם אצבע על הדופק של התחום. עדות לכך ניתן למצוא במגוון הדבקים הידידותיים לסביבה שהיא משווקת ללקוחותיה, מבית חברת M"3". חברה זו מעסיקה קרוב ל-10000 חוקרים בכל רחבי העולם ועד כה רשמה על שמה כ-3300 פטנטים. בנוסף הודות ליותר מ-10500 תכניות למניעת זיהום שהוציאה לפועל מאז 1975, הצליחה למנוע ייצור של יותר מ-1.6 מיליארד ק"ג חומרים מזהמים.

המוצר התווסף בהצלחה להזמנה

*שים לב: הגדלת הכמויות עשוייה להוזיל מחיר ליחידה.

ההזמנה אינה מחייבת עד אישורה,

נציגנו יחזרו אלייך בהקרדם לאחר שליחת ההזמנה.